Jak vyexportovat nainstalované ovladače z počítače?

Možná to znáte. Máte před sebou kompletně nainstalovaný systém včetně všech ovladačů a software. Jednoho dne se rozhodnete změnit počítač a ouha. Před instalací nového stroje zjistíte, že jste ztratili instalační CD s drivery ke čtečce karet, wireless adaptéru a ještě pár dalších. Pokud není odkud ovladače stáhnout z internetu, nabízí se DriverMax. Umí vyexportovat vybrané ovladače ze stávajícího systému a ty pak můžete nainstalovat do nového počítače. Jednoduché, účinné, doporučuji. Podporuje Windows XP, Vista a Server 2003.

 DriverMax: http://www.innovative-sol.com/drivermax/

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

10 thoughts on “Jak vyexportovat nainstalované ovladače z počítače?”

 1. Dobrý večer,jsem začátečník a musím provést instalaci Windows sama.Velice mě zaujalo stahování ovladačů Driver Maxem,ale vůbec jsem to nepochopila.Chtěla bych se zeptat,Driver Max vyexportuje ovladače kam?A nainstaluje odkud?Myslela jsem,že při čisté instalaci vše zmizí a počítač nejde ovládat.Asi se ptám hloupě,ale je to pro mě důležité.Můžete mi to prosím popsat podrobně(polopatě)? Děkuji a přeji dobrou noc.

 2. Dobrý večer,

  postupujte takto.

  1. Nainstalujte DriverMax do počítače ještě předtím než zahájíte jeho reinstalaci.
  2. Spusťte ho a v sekci Driver backup and restore klepněte na volbu Backup drivers.
  3. V průvodci klepněte na Next. Dále zvolte Select all a pak znovu Next.
  4. V dalším kroku zadejte (nebo ponechte uvedenou) cestu, kam se mají ovladače uložit a klepněte na Next.
  5. Po dokončení průvodce uložte ovladače z na bezpečné místo. Například na flashdisk.
  6. Proveďte instalaci nového systému.
  7. Nainstalujte do nové instalace DriverMax, spusťte jej, připojte flashdisk do počítače a tentokrát vyberte v sekci Driver backup and restore položku Restore drivers from backup. Průvodci zadejte cestu k uloženým ovladačům a on provede jejich instalaci.

  Pokud byste měla jakékoliv otázky, využijte příští Ask Jirka (http://ask.jiribrejcha.net) a zavolejte. Případné nejasnosti Vám rád vysvětlím.

 3. Děkuji,tak rychlou reakci jsem nečekala.Jen jsem se chtěla zeptat,jestli ovladače nejdou uložit i jinam.Nemám flashdisk a ani bych ho neuměla připojit jsem technický antitalent.Děkuji i za nabídku na zavolání,určitě ji,až přijedu domů využiji.Přeji hezký den.

 4. Kam ovladače uložíte je zcela na Vás. Může to být flash disk, můžete je vypálit na CD, uložit na jiný počítač v síti nebo na jiný než systémový pevný disk, jehož obsah bude ztracen při reinstalaci.

 5. Technik ze slunečnice mi tvrdil,že ovladače vypálit na CD nejdou.Ještě se ozvu,děkuji.

 6. Doporučuji zálohovat disk
  Obnova ovladačů z DriverMaxu funguje ,ale pokaždé něco chybí,tak bacha.. zálohujte pn..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *