Snad každý v dnešní době pracuje s elektronickou poštou. Výrobci e-mailových klientů zahrnují do nových verzí množství užitečných funkcí a dopřávají nám tak stále větší uživatelský komfort. Můžete číst poštu z přímo z vašeho telefonu, můžete se ke své schránce přihlásit téměř odkudkoliv a s řadou běžných úkonů vám pomůže právě poštovní klient. Hlídá, zda píšete gramaticky správně, podepíše za vás odchozí e-mail nebo jednoduše zkontroluje, zda jste k němu nezapomněli připojit přílohu. Kromě těchto skvělých možností se ale můžete při běžné práci setkat s úskalími, které za vás již samotný Outlook či jiný poštovní klient nevyřeší.

Také se vám stalo, že vám do Outlooku dostaly některé položky vícekrát? Pokud je jich málo, jistě si poradíte sami. Co si ale počít, když zjistíte, že všechny e-maily za poslední rok jsou ve schránce uloženy duplicitně? Pojďme si ukázat, jak je možné takovou situaci elegantně vyřešit.
Pro naše účely bude ideální volně šiřitelný nástroj Outlook Duplicate Items Remover (ODIR). S přehledem dokáže odstranit veškeré duplicitní položky z vašeho Outlooku. Poradí si se zdvojenými e-maily, položkami kalendáře, kontakty, úkoly a poznámkami.

Přejděme rovnou k ukázce. Představte si, že vám v poštovní schránce spravované Outlookem 2007 ve složce „Novinky“ vznikly duplicitní e-maily. Ptáte se, jak ty přebytečné z nich odstranit?

1. Stáhněte si nástroj ODIR.

2. Ukončete Outlook a program nainstalujte.

3. Po dokončení instalace spusťte Outlook. Všimněte si nového menu v horní nabídce.

4. Klikněte na nově přidané menu „ODIR“ a následně na „Remove duplicate items“.

5. Vyčkejte na otevření okna nástroje ODIR. Jakmile se objeví, vyberte složku, v níž si přejete duplicity odstranit. V našem případě to bude složka „Novinky“.

6. Stiskem tlačítka „Remove duplicate items“ spustíte samotný proces čištění.

7. Položky vyhodnocené jako duplicitní najdete v nově vytvořené podsložce „ODIR_Novinky“ a dle vašeho uvážení je můžete smazat.

Tento článek byl napsán pro časopis Computer.

Přečteno 9,358x, z toho 1x dnes.