Jak odstranit duplicitní položky v Microsoft Office Outlooku?

Snad každý v dnešní době pracuje s elektronickou poštou. Výrobci e-mailových klientů zahrnují do nových verzí množství užitečných funkcí a dopřávají nám tak stále větší uživatelský komfort. Můžete číst poštu z přímo z vašeho telefonu, můžete se ke své schránce přihlásit téměř odkudkoliv a s řadou běžných úkonů vám pomůže právě poštovní klient. Hlídá, zda píšete gramaticky správně, podepíše za vás odchozí e-mail nebo jednoduše zkontroluje, zda jste k němu nezapomněli připojit přílohu. Kromě těchto skvělých možností se ale můžete při běžné práci setkat s úskalími, které za vás již samotný Outlook či jiný poštovní klient nevyřeší.

Také se vám stalo, že vám do Outlooku dostaly některé položky vícekrát? Pokud je jich málo, jistě si poradíte sami. Co si ale počít, když zjistíte, že všechny e-maily za poslední rok jsou ve schránce uloženy duplicitně? Pojďme si ukázat, jak je možné takovou situaci elegantně vyřešit.
Pro naše účely bude ideální volně šiřitelný nástroj Outlook Duplicate Items Remover (ODIR). S přehledem dokáže odstranit veškeré duplicitní položky z vašeho Outlooku. Poradí si se zdvojenými e-maily, položkami kalendáře, kontakty, úkoly a poznámkami.

Přejděme rovnou k ukázce. Představte si, že vám v poštovní schránce spravované Outlookem 2007 ve složce „Novinky“ vznikly duplicitní e-maily. Ptáte se, jak ty přebytečné z nich odstranit?

1. Stáhněte si nástroj ODIR.

2. Ukončete Outlook a program nainstalujte.

3. Po dokončení instalace spusťte Outlook. Všimněte si nového menu v horní nabídce.

4. Klikněte na nově přidané menu „ODIR“ a následně na „Remove duplicate items“.

5. Vyčkejte na otevření okna nástroje ODIR. Jakmile se objeví, vyberte složku, v níž si přejete duplicity odstranit. V našem případě to bude složka „Novinky“.

6. Stiskem tlačítka „Remove duplicate items“ spustíte samotný proces čištění.

7. Položky vyhodnocené jako duplicitní najdete v nově vytvořené podsložce „ODIR_Novinky“ a dle vašeho uvážení je můžete smazat.

Tento článek byl napsán pro časopis Computer.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

11 thoughts on “Jak odstranit duplicitní položky v Microsoft Office Outlooku?”

 1. Díky moc za velice užitečnou utilitku. Nevím PROČ, ale dnes se mi z poštovního serveru nakopíroval celý obsah do Outlooku, asi 2 500 emailů, takže duplicita jako hrom. No a kdybych se v tom měl “hrabat” ručně, tak nestihnu oslavit ani Vánoce.
  Ještě jednou MOC a MOC díky za TIP.

 2. Tak jsem pochválil dne před večerem a NEDOPORUČUJI tuto utilitu – doplněk instalovat. Po jeho instalaci totiž nelze psát zprávy v těle zpráv s diakritikou. Po odinstalování je vše v pořádku!

 3. Díky za tip, opravdu užitečný prográmek. Velice rychle odstraní i několikanásobně duplikované maily. Navíc se není třeba bát nějakých ztrát, duplikované maily nejsou smazány, pouze jsou v Outlooku přesunuty do složky ODIR_Duplicate_Items.
  Problém s diakritikou nemohu potvrdit, testovací mail v pořádku došel, tak uvidím dál.
  Zde uvedený odkaz na stažení nefunguje, program jsem ale našel na ulož.to

 4. Také nedoporučuji nejde diakritika při psaní emailů a občasně to diakritiku napíše.

 5. Dobrý den,
  již před 6 měsíci jsem odeslal větší soubor z outlooku a dodnes není odeslaný a nelze jej ani vymazat, blokuje mi to odchozí poštu a musím vše odesílat ze seznamu. Děkuji za radu

 6. Asi bych v tomto případě zkusil zazálohovat osobní složky Outlooku (Soubor > Import a export), pak aplikaci zavřel a smazal (nebo pro jistotu jen přesunul do jiné složky) datový soubor Outlook.pst (složku úložiště lze zjistit v: Soubor > Správa datových souborů). Nakonec bych zpětně importoval zálohované složky jednu po druhé vyjma složky pošta k odeslání.
  Je to ale bez záruky, ještě jsem to nezkoušel. Možná pak dojde ke znovunačtení všech mailů ze serveru, popř. zduplikování dalších položek, pokud je synchronizujete s mobilním telefonem. Tyto duplicity však jdou naštěstí snadno odstranit zde uvedeným prográmkem :-)

 7. Ještě mě napadlo, zda by ten mail nešel jednoduše přesunout do jiné složky. Když už nejde smazat, tak by třeba aspoň nepřekážel při odesílání pošty.

 8. Dobrý den, zkusím to tedy vymazat, protože přesunutí do jiné složky také nejde. Dáv vědět zda se mi to podařilo. Moc Vám děkuji za informace

 9. Problém s psaním diakritiky se mi také projevil, po odistalování ODIRu se ale vše vrátilo do normálu, takže se není třeba bát tuto utilitu použít.

 10. Zdravím, v Outlooku 2003 mam tento problem:
  email mi prijde jen 1x ale zdvojnásobují se mi všechny přílohy (pokud někdo pošle 2 soubory, přijdou tyto dva a v tom samém emailu jsou nakopírované ještě jednou asi pro jistotu :) – lze to také řešit tím prográmkem? Mám strach z těch problémů s diakritikou. Díky

 11. Můžete to zkusit, obávám se ale, že to funguje pouze u duplicitních zpráv a tedy jen duplicitní přílohy odstranit nedokáže.
  Problémy s diakritikou řeší odinstalace zmíněného programu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *