Jak zakázat Link Scanner v AVG 8.0

Koncem května končí podpora AVG 7.5 Free a AVG Technologies doporučuje upgrade na verzi 8. Nový release obsahuje přepracované uživatelské rozhraní a mimo jiné přichází i s novou funkcionalitou nazvanou Link Scanner.

Jde o komponentu, která se integruje do browseru a kontroluje odkazy, které otevíráte. Tím má zajistit vaše bezpečí při surfování.  Mnozí ale používají například “Automatickou kontrolu webu” z IE 7.0, která dělá něco podobného. Používat tedy dva nástroje, které dělají to samé může v důsledku snižovat rychlosti procházení stránek. Pokud chcete Link Scanner zakázat a používat jiný nástroj, pak čtěte dále.

Komponentu lze samozřejmě zakázat vlastními silami přímo v grafickém rozhraní AVG, ale pak budete vykřičníkem v tray oblasti upozorňování, že nějaká komponenta neběží a že něco není v pořádku. My si ukážeme, jak ji zakázat.

a) První a snažší možností je proklikat se v Internet Exploreru do In Internet Explorer -> Tools -> Manage Add-ons -> AVG Safe Search a nastavit doplněk na Disable. Pak ale komponenta stále v rámci AVG běží. Jen není vidět v IE.

b) Pokud se chcete komponenty nadobro zbavit, asi byste čekali při instalaci možnost doplněk prostě nenainstalovat. Grafické rozhraní instalátoru to ale neumožňuje. Nabízí se ale cesta příkazového řádku. Instalaci stačí spustit s následujícími parametry:

 C:\avg_free_stf_en_8_100a1295.exe /REMOVE_FEATURE fea_AVG_SafeSurf /REMOVE_FEATURE fea_AVG_SafeSearch

Položku avg_free_stf_en_8_100a1295.exe nahraďte názvem vašeho instalačního souboru.

AVG pak po instalaci vypadá takto. Komponenta Link Scanner se tedy vůbec nenainstalovala, jak jsme chtěli.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

3 thoughts on “Jak zakázat Link Scanner v AVG 8.0”

 1. A dá se nějak odstranit, když už mám AVG naistalováno? Na AVG mi ještě vadí, že me neukazuje proces aktualizace a nebo když scanuje. V ten moment se s PC nedá pracovat a chváli mi trvá, než zjistim že za to může AVG.

 2. Dobrý den,

  po instalaci se již Link Scanner odinstalovat samostatně nedá. Zobrazení statutu skenování či aktualizace by snad mělo jít nastavit. Zkuste se podívat do nastavení AVG. Nemohu to bohužel ověřit, nemám tu žádné AVG 8 po ruce.

  S pozdravem,

  Jiří Brejcha
  Blog: http://www.jiribrejcha.net

 3. Kdyz spustite znovu nejlepe nejnovejsi instalacni balik z tahnuty z webu http://www.avg.com tak mate moznost krome reinstalu a odinstalace i pridat a odebrat komponenty, kdyz si linkscanner odskretnete, odinstaluje se ze stavajici instalace.
  Nebo si ho proste v avgUI muzete linkscanner jednoduse zakazat a aby se vam v system tray nezobrazovalo varovani, ze nebezi nejaka komponenta, udelate nasledovne. V avgUI kliknete pravym mysitkem na na nefunkcni nebo vyplou komponentu a zvolite “Ignorovat stav komponenty”. Jinak teda, musite mit pekne starej pocitac kdyz vam ho zpomaluje :) Ja to teda rozhodne nepoznam, ze mi nejake AVG bezi :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *