Nekupujte Kingston Mini Slim DataTraveler

Ač nerad haním produkty a dokáži ocenit dobře odvedenou práci, v případě USB flashdisku Kingston Mini Slim DataTraveler, musím udělat výjimku. Tenhle kousek mě zajímal hlavně kvůli miniaturním rozměrům a vysoké kapacitě. A tak jsem si dva kousky objednal. Bohužel malé rozměry způsobují více problémů než užitku. V čem je problém?

dt-mini-slim

Do některých USB portů není možné flashdisk zasunout, protože ploška s kontakty je příliš krátká. Disk tím pádem není vůbec napájen a detekován systémem. V mém případě nejde flashdisk zapojit ani do jednoho z USB portů na čelní straně šasi strojů DELL Optiplex GX620 i Optiplex 745. Například u notebooku Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 ale není problém. Liší se to port od portu. V případě nefunkčnosti je jediným rozumným řešením použití prodlužovacího USB kabelu a zapojení flash disku. I tady jsem ale v některých případech narazil.

Mé doporučení tedy zní vyhnout se nákupu USB flashdisku Kingston Mini Slim DataTraveler. Pokud ho vyloženě potřebujete, vyzkoušejte si předem jeho připojení do počítačů, se kterými jej budete používat.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

11 thoughts on “Nekupujte Kingston Mini Slim DataTraveler”

 1. Ahoj Honzo, to jsi mě nepotěšil:) Oba z mých Kingstonů Mini čelní porty úspěšně ignorují. Používáš ten flashdisk i s jiným PC? Nesetkal ses s problémem tam? Že by vadná série…?

 2. Ahoj Jirko,
  ještě znovu jsem to včera testoval a na Optiplex 745 (desktop) vše chodí jak má. A samozřejmě funguje i na všech dalších PC.

 3. Díky za zprávu, mě to opravdu ani na jednom z DELLů nejde. Začínám mít podezření, že jim opravdu musela utéct nějaká špatná série. Kdy jsi ten flashdisk kupoval? Já kupoval oba najednou cca před 2 měsíci.

 4. Mám dva různé (4GB a 16GB) a kupoval jsem je asi měsíc po sobě (jeden jsem reklamoval a než mi poslali nový, tak jsem si koupil ještě jeden).

 5. Já osobně bych tyto flash disky také nedoporučoval nosit u klíčů, protože tenký plastový rámeček se brzy odláme a zůstane čip v plastu a později i bez plastu, takže nejde připojit k PC, protože nedrží v USB portu! :-(
  S tím, že by se fleška občas nevešla jsem neměl problém, ale vadilo mi to, že do USB pasuje oboustranně, takže musím hledat, kde má port kontakty…
  Prostě není nad klasický USB konektor!

 6. takže pár typů jak pracovat s touto flaškou :) dle mých zkušeností. Nedostal jsem se k žádné kombinaci PC vs Flashka kde bych ji nedokázal rozjet. A všechny se týkají jen a jen zapojení (vniknutí) do konektoru :)
  1) zkontrolovat zda je disk zapojen kontakty na správnou stranu
  2) pokud je zapojen na správnou stranu tak zkontrolovat kontakty jestli se dotýkají (popřipadě to zajistit), například trochu nahnout disk tak aby se kontakty dotkly (doporučuji k tomuto procesu přistupovat vybaven matematicko fyzikálními tabulkami nalistovanými na stránce s teorií o páce – mohlo by se stát že vám disk rupne čili praskne)
  3) pokud se dotýkají tak nějakým hadříkem (bavlněným) přečistit kontakty

  snad něco z toho pomůže :) jinak na klíčích je pitomost ho nosit.. a je tak malej že bych se bál že ho ztratím… ideální je nějaký malý kovový disk který je dokonale chráněn a má klasický konektor….

 7. Mám Mini Slim 16GB a mám stejný problém, doma nemám problém ani na čelním panelu, ale ve škole to prostě nejde, jen na portech ze zadní strany casu. Je to 100% vada konektoru, čili jeho délka nejspíše. A plastový rámeček se mi už odloupl. Chystám se to vyřešit přemístěním flashky do obalu po nějaké jiné flashce a kontakty přepájet na klasický konektor.

 8. Prosím o pomoc. Zřejmě jsem ho odbouchl. Disk jsem zasunul a okamžitě jsem na něj chtěl v Total Comanderu přesunout data. Chvilku se nic nedělo, pak mi to napsalo, že pro správnou fci musím restartovat počítač. Tak jsem ho restartoval a snažil se flash otevřít.Byl jsem upozorněn, že disk není naformátován, tak jsem to odklepl. No a bylo hotovo. Teď mi to ukazuje 0 bajtů. Nevíte někdo, co s tím díky všem za pomoc. Láďa

 9. Zkuste pomocí Správce disků (pravé tlačítko na Tomto počítači, Spravovat) z flashdisku smazat všechny oddíly, znovu vytvořit jeden nový oddíl a naformátovat ho. Pokud by to nezabralo vyzkoušejte stejný postup na jiném PC. Kdyby náhodou nezabral ani jeden z postupů, doporučuji flashdisk reklamovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *