Automatické přihlášení po probuzení z hibernace ve Windows 7

Možná znáte nástroj od Sysinternals zvaný Autologon. Dělá přesně to, co byste od něj podle názvu čekali. Zařídí automatické přihlášení do Windows. Po zapnutí počítače se tak dostanete bez jakéhokoliv zásahu přímo na pracovní plochu a to i v případě, že je váš uživatelský účet chráněn heslem.

Chcete-li ovšem, aby se váš stroj choval stejně i po probuzení z režimu hibernace, musíte zvolit jiné řešení. Windows 7 nativně obsahují volbu pro vypnutí dotazování se na heslo po probuzení z hibernace, jen je ukrytá hlouběji, než byste možná čekali.

 1. Otevřete ovládací panely a vyberte Hardware a zvuk a dále Možnosti napájení.
 2. Klepněte na volbu Změnit nastavení schématu u odpovídajícího schématu napájení, pro nějž si přejete změnu provést (Rovnováha, Úsporný režim).
  moznosti-napajeni
 3. Dále zvolte Změnit pokročilé nastavení napájení.
  uprava-schematu
 4. Klepněte na Změnit nastavení, která nejsou momentálně k dispozici, čímž aktivujete možnost úpravy nastavení.
  vypnuti-hesla
 5. Rozbalte větev Úsporný režim a změňte položku Po probuzení požadovat heslo v případě baterie i napájení ze sítě na “Ne”.
 6. Stiskem tlačítka OK uzavřete dialogy a vyzkoušejte nové nastavení. Není potřeba restartovat počítač.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

3 thoughts on “Automatické přihlášení po probuzení z hibernace ve Windows 7”

 1. Je nejaky prikaz, kterym se primo spusti to posledni okno (bez proklikavani pres ovladaci panely)?

 2. Dobrý den,

  jedná se o vlastnosti konkrétního vybraného napájecího profilu. Jedinou cestou, o které vím, bude asi použití nějakého nástroje pro vytváření maker jako například AutoHotkey.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *