Jak vypnout hlášku “Otevřít soubor – upozornění zabezpečení”

V rámci bezpečnostních funkcí Windows zobrazují upozornění před spuštěním .EXE a dalších spustitelných souborů ze sítě. Nevyhnete se mu ani namapováním sdílené složky na jednotku. Zkrátka vždy při snaze o spuštění aplikace vyskočí okno podobné tomuto.

upozorneni

Řešení se ukrývá v Group Policies, respektive v registrech Windows. Pro povolení spouštění .EXE souborů bez zobrazení upozornění přidejte následující hodnotu.

Do větve  HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Associations přidejte řetezcovou hodnotu LowRiskFileTypes a jako její obsah nastavte “.exe;”.

Vše bez uvozovek. Středníkem lze oddělit více typů souborů.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

4 thoughts on “Jak vypnout hlášku “Otevřít soubor – upozornění zabezpečení””

 1. Zkus toto:
  Start>Spustit>gpedit.msc
  Otevřít konfigurace uživatele>šablony pro správu>součásti systému Windows>správce příloh>seznam souborů s nízkou rizikovostí>označ povoleno
  do políčka Určete příponu s nízkou rizikovostí napiš .exe
  Použít>OK

 2. Já mám problém s toutéž hláškou při spouštění souborů *.jpg. Ačkoliv postupuji přesně podle návodu, nepomáhá to. Něco se za těch 10 let změnilo?

 3. Dobry den. Prosim potrebujem poradit. Stiahol som swf subor z netu a ked ho chcem otvorit napise mi ze: VYSTRAHA ZABEZPECENIA – aktualne nastavenie zabezpecenia nepovoluje tuto akciu. Poradte mi prosim co robit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *