Neodinstalovatelný MS SQL Server Express

Dnes jsem narazil na obzvláště vypečený problém při odinstalování Express verze MS SQL Serveru. Systém naprosto sabotoval mé snahy o odinstalování a navíc mi později na disku vznikly dvě instalační instance. Pomocí Add/Remove Programs již tradičně nic nešlo. Skvělá utilitka, která mi usnadnila život je tady: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=47598. Primárně slouží pro odinstalování starších verzí Visual Studia a jeho součástí, včetně SQL Serveru. Využil jsem tedy služeb služeb tohoto malého odinstalátoru. Během dvou minut jsem se SQL serveru, bez jediného kliknutí (no dobrá – jedno kliknutí bylo třeba), zbavil. Sláva!

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

4 thoughts on “Neodinstalovatelný MS SQL Server Express”

  1. Zdravim,

    Prosim je mozne mi poslat tuto untilitu…jelikoz na zadanom linku jsem nasel jenom utilitu na uninstall Visual studia 2005 …na samotny SQL Express edition jsem nic nenasel. Mam problem prave s odinstalovanim SQL2005 jelikoz pres ADD/REMOVE intergrate in win , se to jenom tvari ,ze je odinstalovany, …bohuzel skutecnost je jina…

    Michal Vobornik

  2. Polepšil jsem se a dal jsem do příspěvku přímý odkaz pro stažení. Utilitka není primárně určena pro SQL Server, ale poradí si s ním. Mrkněte do mailboxu, právě jsem vám ji poslal.

  3. Prosím, nemáte něco na odinstalaci SQL 2005 pod win 7? Jde o to, že potřebuji nainstalovat ver.2008, ale nechce mě to pustit dokud neodeberu ver. 2005. Ovšem ta při odinstalaci odkazuje někam, kde by měly zřejmě být odinstalační údaje, ale tyto tam nejsou. Děkuji za pomoc i radu :o)
    Vlastík

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *