Cyklovýlet: Praha – Zbraslav – Radotín – Černošice – Všenory

Za letošek už mám v nohách téměř 1000 km, a tak jsem se rozhodl, podělit s vámi o své zkušenosti s cyklotrasami v okolí Prahy. Naposledy mě vítr zavál do příjemného prostředí Černošic a Všenor.

V Podolí jsem se napojil na cyklotrasu vedoucí podél Vltavy. Po ní jsem pokračoval až ke Zbraslavskému mostu. Ten jsem přejel a pokračoval na náměstí do Zbraslavi. Náměstí jsem projel rovně a pokračoval směrem na Řeporyje. Podjel jsem Strakonickou a zanedlouho odbočil doprava směrem na Řeporyje.

imag0109

Přejel jsem most přes Berounku (na obrázku přijedete zprava), hned za ním prudce odbočil doprava a podél řeky pokračoval proti proudu až do Černošic.

imag0112

Tenhle úsek je opravdu balzám na duši. Vlevo vedle vás šumí řeka a po vaší pravici jsou louky a jiné příjemné zelené záležitosti:)

imag0116

V podstatě celá cesta do Všenor je rovinatá. Klidně s sebou můžete vzít i méně fyzicky zdatné přátele nebo své ratolesti. Z Černošic se můžete vydat třeba i na Karlštejn, ale já jsem ze zvědavosti pokračoval po cyklotrase č.3 směrem na Všenory.

imag0119

Na konci Černošic se nenechte zaskočit úzkou stezkou, která vás donese k železničnímu mostu přes Berounku. Tady ve vlastním zájmu přibrzděte, vlétnutí sem v plné rychlosti by mohlo být nemilé. Na obrázku přijedete zleva. Pokud se tu potkáte s více lidmi, raději doporučím seskočit z kola a opatrně se vyhnout. Jinak ale nemusíte mít strach, to jen preventivně maluju čerta na zeď;) Když je na mostě prázdno, zdoláte ho bez ztráty kytičky, potažmo vycvaknutí se z pedálu.

imag0127

Za mostem jsem si to namířil doprava po trojce směrem do Všenor. Za cíl jsem si nemohl vybrat nic jiného než místní statek, kde jsem okoukl místní čtyřnohé krasavce. Celý výlet byl od začátku až do konce balzám na duši. Je to moje oblíbená odpočinková trasa. Zkuste ji i vy a klidně se podělte o vaše postřehy.

Mapka celé trasy


View Kolo – Praha, Černošice, Všenory in a larger map

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *