WD My Passport Essential 500 GB – test USB 3.0 a podporovaných kabelů

Tentokrát jsem se pustil do otestování externího disku WD MyPassport Essential 500 GB. Zajímalo mě, jakým USB konektorem je osazený, jaká je reálná přenosová rychlost USB 3.0 a jestli jde použít i jiný kabel, než ten, který je součástí balení. Výsledek si můžete prohlédnout v tomto videu.

Závěry

Disk je předformátovaný systémem NTFS. Neobsahuje virtuální CD-ROM mechaniku se SmartWarem, což jistě oceníte. Nebylo to zrovna šťastné řešení.

Po připojení USB 3.0 kabelem do USB 3.0 portu počítače se rychlost čtení z disku pohybuje okolo 70 MB/s. Disk můžete spojit s PC také standardním MicroUSB kabelem. Potom nezávisle na tom, zda je váš počítač vybaven USB 3.0 portem či nikoliv, dosahuje rychlost přibližně 30 MB/s. Týž výsledků jsem dosáhl i reálným kopírováním velkého souboru ve Windows, takže nejde jen o teoretická čísla.

Pokud to jen trošku jde, používejte USB 3.0 port počítače a dodávaný kabel. Tím z disku dostanete maximum. V případě, že tento kabel zrovna nemáte při ruce, poslouží vám za cenu nižší rychlosti (USB 2.0) i obyčejný MicroUSB kabel.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

2 thoughts on “WD My Passport Essential 500 GB – test USB 3.0 a podporovaných kabelů”

  1. poraďte jaké napájení použít při připojení k televizi do USB zdířky.pokud možno odpověď na e-mail děkuji

  2. Mám WD My Passport Essential 750 GB USB 3.0 na který jsem nahrál filmy nějaká videa a fotky.Vše šlo přehrát na různých televizích např.Samsung.LG,ale nešlo přehrát na mojí televizi Panasonic TX-P42G20E.Po dotazu na Panasonic mě bylo zděleno,že se musí externí disk přeformátovat.Po přeformátování jde vše přehrát jen na mé televizi Panasonic a na ostatních né.Zamýšlel jsem disk používat jako data banku fotek a videí.Je nějaká možnost přehrávání na různých televizích.Vždy skoušeno přehrát přes USB vstup.Prosím poraďte jestli se s tím dá něco udělat.pokud možno na e-mail.Předem děkuji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *