Ask Jirka – otázky a odpovědi

Opět tu máme další várku otázek a odpovědí z předchozích dílů. Třeba Vám přijdou vhod.

 1. V poštovní schránce Outlooku mi zůstalo ve spojitosti s někdejším poštovním účtem “viset” několik neodeslaných potvrzení o přečtení, která nejsou vidět. Jak se jich můžu zbavit?

  Použijte postup popsaný v tomto příspěvku.

 2. Nedostal jsem s notebookem Acer instalační média, místo toho disk obsahuje speciální oddíl pro obnovu systému. Jak nastartuji Recovery proces na notebooku?

  Zapněte v BIOSu funkci “Disk 2 disk recovery”, nastavte pevný disk jako první bootovací zařízení a uložte nastavení BIOSu. Ihned po zapnutí počítače stiskněte klávesovou zkratku Alt+F10, čímž spustíte průvodce obnovou.

 3. Jaké jsou možnosti downgrade z Windows 7 na Windows Vista nebo Windows XP?

  Downgrade z Windows 7 je možný na Windows Vista nebo Windows XP a to pouze u OEM licence systému Windows 7 Professional a Ultimate.
  Windows 7 Professional umožňuje downgrade na Windows Vista Business nebo Windows XP Professional, Tablet PC nebo x64 bit verzi.
  Windows 7 Ultimate umožňuje downgrade na Windows Vista Ultimate nebo Windows XP Professional, Tablet PC nebo x64 bit verzi.
  Downgrade na systém Windows XP je však časově omezen a to na dobu 18 měsíců od uvedení produktu Windows 7 na trh nebo do doby vydání aktualizace Service Pack 1 pro systém windows 7, podle toho, co nastane dříve.
  Při provádění downgradu si zákazník obstarává sám instalační disk a produktový klíč k nižšímu systému. Společnost Microsoft nezajišťuje instalační média ani produktový klíč pro downgrade. Aktivaci produktu je nutné provést následně prostřednictvím aktivační linky na telefonním čísle: 800 100 074

 4. Mám problém s instalací Windows 7 ze SATA DVD mechaniky LG GSA-H66N. Při druhém kroku instalace “Rozbalování souborů systému windows” mi to jede strašně pomalu. Nechal jsem to spuštěné cca 5 hodin a měl jsem 42%. Zkusil jsem nainstalovat Windows přes jinou DVD mechaniku, která se připojuje přes IDE a vše proběhlo v pořádku. Po opětovném připojení SATA mechaniky se obyčejné DVD načítalo cca 15 minut. Ve Windows XP ta mechanika jede úplně normálně.

  V BIOSu Vašeho počítače přepněte integrovaný diskový SATA řadič, ke kterému je mechanika připojena, do režimu SATA AHCI.
  Poznámka: V tomto případě šlo o volbu nazvanou “RAID MODE” a bylo nutné ji nastavit z IDE na AHCI.

 5. Jak mám z Outlooku kolegovi odeslat Žádost o schůzku tak, aby se mi neuložila do kalendáře a uložila se pouze do kanlendáře kolegy? Schůzku totiž jen vytvářím a chci pozvat kolegu, uložení do mého kalendáře je nežádoucí.

  Vytvořte v Outlooku novou Žádost o schůzku, ale místo tlačítka Odeslat použijte funkci Předat dál.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

One thought on “Ask Jirka – otázky a odpovědi”

 1. **Nedostal jsem s notebookem Acer instalační média, místo toho disk obsahuje speciální oddíl pro obnovu systému. Jak nastartuji Recovery proces na notebooku?**

  pro uživatele notebooků acer: taky je hlavně dobré vytvořit si recovery média

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *