Ask Jirka: Co vás zajímalo?

V tomto příspěvku najdete vybrané odpovědi na vybrané otázky, které jste pokládali v předchozích dílech Ask Jirka. Průběžně tu budu publikovat i další.

 1. Jaký je skutečně rozdíl mezi Windows 7 Upgrade DVD diskem a plnou verzí?
  Obsah disků je shodný, liší se pouze v typu produktového klíče.
 2. Otočil jsem si omylem zobrazení pracovní plochy o 90 stupňů doleva. Jak ho vrátím do původní polohy?
  CTRL+ALT+šipka nahoru
 3. Lze nějak zprovoznit „přichytávání“ oken ve Windows Vistě podobné tomu z Windows 7?
  Ano, použijte nástroj AeroSnap (http://www.aerosnap.de/eng/download.htm).
 4. K čemu slouží skryté složky „$INPLACE.~TR“ a  „$WINDOWS.~Q“ ve Windows 7?
  Složky vznikají při upgradu z Windows Vista na Windows 7. Bez obav je můžete smazat. Nejsnadněji to provedete nástrojem Vyčištění disku. Spustíte jej zadáním „cleanmgr“ do vyhledávacího pole nabídky Start.

Trápí i vás nějaký počítačový problém na který sami nestačíte? Zavolejte a nechte si poradit. Kontakty a termíny najdete jako obvykle na www.askjirka.cz.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

7 thoughts on “Ask Jirka: Co vás zajímalo?”

 1. Měl bych dotaz k změně písmen interních disků. Měl jsem Win XP 32bit na disku, který se označil C. Koupil jsem si Win 7 Ultimate 64bit a druhý disk na který jsem instaloval nový systém, ten je nyní označen E. Oba systémy fungují dobře, při startu mě pc nabídne, který systém chci spustit. Teď bych chtěl prohodit označení disků, C za E, chci mít hlavní systém win 7 jako C a narazil jsem na problém. Když to změním v Windows, tak se mě windows nespustí, nemůže najít systém. Pracně jsem to potom vracel. Jde nějak, bezpečně, přejmenovat označení disků aby systém normálně najel ? Nebo změnit disk s XP na sekundární, oba jsou nyní primární ? Děkuji.

 2. Jan:

  Dobrý den,

  o žádném zaručeném postupu nevím. Pro Windows XP existoval návod přímo od Microsoftu, ale obávám se, že pro Windows 7 nebude fungovat. Pokud budete mít chuť, proveďte zálohu Vašich dat a zkuste tento návod aplikovat na Windows 7.

  Ideálním a čistým řešením ovšem bude patrně jedině reinstalace systémů.

  Budu rád, když mi dáte vědět, jaký byl výsledek.

 3. Zdravím, mám Windows 7 a chci připojit videokameru jenže nevím jak. Kabel mám. Chtěl bych si vypálit video na DVD. Díky za odpověď.
  Ahoj

 4. Dobry den,
  potrebuji poradit ohledne biosu na desce asus p5wd2. mam bios ve formatu *.rom a zaboha nemuzu prijit na to, jak bios flashnout. vetsina navodu odkazuje na zalozku tools v soucasnem biosu, kterou tam ja vsak nemam. je nejaky jiny zpusob jak flashnout bios z usb souborem .rom?

 5. Dobrý den

  Snažím se nabootovat systém ale po uběhnutí 100% vyskočí okn o s touto chybou: Restore failed – reason 0xd000000a … nevíte prosím co s tím? děkuji moc za odpověd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *