Upgrade Windows 7 na finální verzi

Právě jsem se pokoušel o upgrade z Windows 7 RC Build 7100 na finální verzi Windows 7 Build 7600. Nutno dodat, že stávající jazyková verze Windows 7 RC  je anglická. Verze, na kterou jsem chtěl upgradovat, je česká. Právě to byl kámen úrazu.

upgrade-windows-7

Instalátor ohlásí následující chybu.

Nelze provést typický upgrade pomocí instalačního disku, jehož jazyk je odlišný od jazyka nainstalovaného v počítači. Přejděte do online režimu, kde můžete zjistit, jak instalovat systém Windows 7 a zachovat soubory a nastavení.

Nedalo mi to a zkusil jsem přes Windows Update stáhnout český jazykový balíček. Nainstaloval jsem ho, přepnul systém do českého prostředí a po restartování spustil upgrade Windows znovu. Výsledkem je tatáž chybová hláška.

Zdá se, že jazyková verze musí u Windows 7 skutečně na chlup sedět, jinak není možné provést přímý upgrade. Řešením by případně mohl být upgrade pomocí anglického instalačního DVD  a následné stažení českého language packu.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

9 thoughts on “Upgrade Windows 7 na finální verzi”

  1. Anglické RTM je součástí Action Pack… stačí stáhnout. Na jednom počítači jsem chtěl udělat upgrade, ale byly tam 64bitové Visty a já měl stažené 32bitové Windows 7.

  2. Zvolil jsem čistou instalaci české verze. Obávám se, že žádný jiný přechod mezi jazykově odlišnými verzemi nebude. Napadá mě jedině nějaké přenesení nastavení pomocí nástroje Migrace profilu uživatele, ale nemám to vyzkoušené a patrně to nepřenese nastavení systému.

  3. díky zkusím to přejet EN Win7 a počeštit přes aktualizaci, jen napověda asi zustane v EN což je dost nevýhodné, njn…

  4. nedavej upgrade jen to preinstaluj uplne tam bud upgrade nebo preinstaluj to z upgrade to sem taky zkousel a taky to stejny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *