Rapidshare klient pro Windows 7

Pokud pomocí služby Rapidshare.com potřebujete stáhnout nějaká data, hodí se mít po ruce šikovného klienta, který vám celý proces usnadní. Existuje samozřejmě možnost stáhnout vše pomocí webového prohlížeče, ale je to hodně nešikovné. V případě, že nemáte Premium Account, musíte být hodně trpělivý, protože bezplatné stahování je časově i rychlostně penalizováno.

Rapidshare Manager

Zpravidla jsem si vždy vystačil s klientem Rapidshare Manager, ale ten funguje korektně pouze na Windows Vista. Ve Windows 7 se sice spustí, ale stáhne pouze přibližně prvních 512KB každého souboru.

JDownloader

Testoval jsem několik alternativních klientů. Šlo o samostané programy i doplňky do prohlížečů, ale jediný, který mohu s klidným svědomím doporučit, je javovský JDownloader. Osobně mám pod Windows 7 vyzkoušenu verzi 0.6.193. Má funkce, které smetly ze stolu všechny ostatní Rapidshare downloadery. Patří mezi ně především:

 • příjemná rychlost běhu programu
 • skvělá detekce obsahu schránky
 • detekované odkazy jsou rovnou zobrazovány v LinkGrabberu (česky Sběrač odkazů)
 • stahujete-li archivy, JDownloader jejich obsah po stažení automaticky rozbalí
 • stahujete-li zaheslované archivy a heslo zkopírujete spolu s odkazy do schránky, JDownloader obsah archivů po stažení automaticky rozbalí
 • podporuje omezení rychlosti
 • rozhraní v češtině
 • neomezuje se na Rapidshare, podporuje stahování i z dalších služeb
 • díky Javě je multiplatformní (Windows, Mac, Linux)

JDownloader je velmi kvalitní nástroj. Mohu ho vřele doporučit nejen uživatelům Windows 7.

rapidshare-jdownloader

Stahujte: JDownloader

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

3 thoughts on “Rapidshare klient pro Windows 7”

 1. Mam naprosto stejnou zkusenost, vystacil jsem si s prihlouple napsanym Rapidshare Managerem a i kdyz sem JDownloader znal jeste pred jeho dotazenim – nemel sem potrebu knemu nejako lnout. Ale po jeho zkrasleni a doplneni o zajimave funkce se z nej stal razem nejinteligentnejsi stahovac a splnuje vsechny me predstavy – snad jen obcas ta rychlost, ci malicko zmatene chybove hlaseni pri rozbalovani. Trikrat slava autorum.

 2. JDownloader je totálně multiplatformní a bude fungovat nejspší všude. Je to naprogramované v Javě. Já si ho taktéž nemůžu vynachválit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *