Outlook: Nastavujeme opožděné odesílání všech odchozích zpráv

Také se vám u a tam stane, že opomenete přiložit k e-mailové zprávě slibovanou přílohu? Nebo snad po několika okamžicích po odeslání zprávy zjistíte, že jste do ní jednu z myšlenek zapomněli napsat? Pak nejen pro vás je následující tip. Ukážeme si jak v Outlooku nastavit prodlevu mezi stiskem tlačítka Odeslat a skutečným odesláním zprávy. Tak si vytvoříme určitý časový interval po odeslání e-mailu, kdy je ještě možné napravit jeho případné nedostatky. Tímto zpožděním budou ovlivněny veškeré odchozí zprávy, takže doporučuji nenastavovat jeho hodnotu na příliš velkou hodnotu, aby zprávy, které chcete odeslat ihned odcházeli v rozumném časovém horizontu.

 1. Otevřete nabídku Nástroje a zvolte položku Pravidla a oznámení.
 2. Zde zvolte možnost Nové pravidlo.
 3. V horní části dialogu v sekci Vytvořit zcela nové pravidlo vyberte Kontrolovat zprávy po odeslání.
 4. kontrolovat-po-odeslani

 5. V dalším kroku průvodce nic nenastavujte a klikněte rovnou na tlačítko Další. Výzvu, zda opravdu chcete použít pravidlo na všechny zprávy potvrďte tlačítkem Ano.
 6. opravdu

 7. Jako akci zvolte Pozdržet doručení o počet minut.
 8. Ve spodní části okna klikněte na modře zvýrazněné slovo Počet a zadejte délku prodlevy odesílaných zpráv v minutách. Pokračujte stiskem tlačítka Další.
 9. pocet

 10. Výjimky nezadávejme a pokračujte opět tlačítkem Další.
 11. Tlačítkem dokončit se uzavře průvodce a nastartuje námi vytvořené pravidlo. Okno pravidel zavřete pomocí tlačítka OK.
 12. Odchozí zprávy od této chvíle budou čekat ve složce Pošta k odeslání, dokud neuplyne stanovený čas.

Tento článek byl napsán pro časopis Computer.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *