Po zavření Outlooku se jeho proces někdy neukončuje

Nedávno jsem narazil na zajímavý problém s Outlookem. Chtěl jsem ho standardně ukončit Outlook, ale on stále zůstal spuštěn. Na liště v tray oblasti zůstala jeho ikona a proces stále běžel. Dal se pak ukončit pouze přes správce úloh. Pomohlo mi následující řešení. V zásadě jde o to provést kontrolu datových souborů Outlooku.

  1. Ve složce C:\program files\Microsoft Office\Office12 (nebo Office11 pro Microsoft Office 2003) najděte a spusťte utilitu scanpst.exe.
  2. V něm zadejte cestu k datovým souborům Outlooku (.PST). Jejich výchozí umístění je C:\Documents and Settings\Jirka\Local Settings\Data aplikací\Microsoft\Outlook\, kde Jirka nahraďte vaším uživatelským jménem. Složka je skrytá. Pro její zobrazení si zapněte zobrazování skrytých souborů.
  3. scanpst

  4. Spusťte kontrolu souborů .PST a po dokončení utilitu ukončete.
  5. Teď by mělo vše fungovat. Pokud náhodou ne, může být na vině nesprávně fungující doplněk Outlooku.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *