Aktualizováno: Česká T9 pro HTC Touch Cruise

Komunikaci přes IM služby vedu povětšinou bez diakritiky, ale v elektronické poště dodržuji české zvyklosti. Při psaní několika prvních e-mailů na Cruisovi mi bylo jasné, že bez české T9 to prostě nepůjde. Zde je návod, jak ji nainstalovat.

Instalace

1. Proveďte hard-reset zařízení.
2. Nahrajte do zařízení instalační .cab soubor z tohoto archivu a ze zařízení ho spusťte.
3. Po restartu zařízení bude česká T9 dostupná v nabídce výběru jazyka.
4. Používáte-li lokalizaci od Sunnysoftu je ještě třeba sladit jazyk v jeho nastavení a Start -> Nastavení -> Zadávání -> Metoda zadávání znaků -> Možnosti -> Jazyk -> Čeština.

Zajímavé odkazy

Souhrn snad všeho potřebného pro HTC Touch Cruise

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

3 thoughts on “Aktualizováno: Česká T9 pro HTC Touch Cruise”

 1. Poznámka pro novější model HTC Touch Cruise 09 (iolite):
  Na tomto novějším modelu výše uvedený *.cab soubor nefunguje. Čeština se objeví v nabídce klávesnice, nabízí se korektní česká slova, nicméně klávesnice je úplně poblázněná – zadávaná písmena neodpovídají grafice klávesnice.

  Nicméně se potvrdilo, že ROM modelu Cruise 09 obsahuje řadu T9 slovníků, včetně českého, ale ve standardní nabídce se objevuje jen 5 světových jazyků.
  Pro přidání Češtiny do nabídky je třeba editovat registry nebo využít připraveného *.cab souboru, např. T9 Input 14 Languages Update.cab. Více informací zde:
  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=642991

 2. Dobrý den,
  zakoupila jsem si telefon HTC model Touch 2. Potřebovala bych poradit jak nastavit na telefonu češtinu… Děkuji

 3. Dobrý den,

  záleží, co přesně máte na mysli. Tedy zda chcete přepnout jazyk uživatelského rozhraní a menu nebo zapnout podporu české T9.

  Zkuste se obrátit na Vašeho prodejce. Určitě Vám poradí, takhle na dálku to není úplně ono.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *