Jak a kde žádat o náhradu zničeného či ztraceného COA štítku?

V poslední době se mi na stole množí dotazy, co si počít při ztrátě nebo zničení COA licenčního štítku OEM produktů Windows a Office. Pojďme si v tom udělat jasno.

Q: Co je COA štítek?
A: Certificate of Authenticity (COA) štítek je součástí OEM balení operačního systému Windows nebo Office. Po instalaci tohoto software
musí být nalepen na stanoveném místě skříně počítače. Slouží jako jeden z dokladů o legálnosti software.

Q: Lze zažádat o nový COA štítek v případě jeho ztráty nebo zničení? Za jakých podmínek?
A: Ano, zákazník může požádat svého prodejce (Microsoft partnera) o objednání nového štítku. Ale pozor, je zde jedna velmi podstatná podmínka. Musí prodejci sdělit identifikační číslo původního štítku! Nejde o klíč product key ale o samotné identifikační číslo COA štítku viz obrázek. Pokud ho zákazník nezná, není možné o nový štítek zažádat. Důrazně vám proto doporučuji opsat si (nafotit) všechna čísla vašich COA štítků. Zajímavou možností může být uvedení čísla štítku přímo na fakturu již při koupi softwaru.

Online formulář: zde

Q: Lze zažádat o náhradní instalační média?
A: Podobně jako o náhradní štítek lze získat i náhradní instalační média. Opět platí to, že musíte znát číslo COA štítku. Bez něj neuspějete.

Online formulář: zde

Q: Můžu si vyžádat náhradní COA štítek i instalační média?
A: Ne, tato varianta není podporována. Můžete požádat pouze o jednu ze jmenovaných položek.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

6 thoughts on “Jak a kde žádat o náhradu zničeného či ztraceného COA štítku?”

  1. Požádali jsme takhle o nový COA štítek a zpět nám dorazilo jen instalační CD. Tak už jsem po tom nepátral. Tobě nový COA štítek skutečně dorazil?

  2. Dobry den. Chci se jen zeptat. Jak mam zažádat o instalační disk. Díky moc a naschle.

  3. Co mám dělat při úplném zničení štítku (k přečtení je jen 5 znakú) znám pouze ID púvodních WIN.

  4. Dobrý den, mám pocit že odkaz na online formulář už není platný, pokud možno pomohl byste mi s pořízením nového štítku?
    Děkuji Kolář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *