Instalace Microsoft Office na terminálový server

Na vlastní kůži jsem si minulý týden vyzkoušel, že nainstalovat Office na terminálový server opravdu nejde. Potřeboval jsem otevřít několik dokumentů přímo na serveru, ale ouha. Neuvědomil jsem si, že na stroji běží role terminálového serveru.  Microsoft totiž tento scénář úmyslně blokuje. Asi by se mu nelíbilo, kdyby firma některého ze zákazníků nasadila tímto způsobem jednu licenci Office pro hromadné použití všem svým zaměstnancům. A tak jsem byl usměrněn hláškou vyobrazenou níže. Pro příště si to budu pamatovat:)

Pokud se budete v budoucnu pokoušet o něco podobného, pak vězte, že jediná verze Office provozovatelná na terminálovém serveru je Enterprise nebo Volume License. Pro ně existují i celkem zajímavé návody obsahující doporučená nastavení a postupy pro správné nasazení do terminálového prostředí.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

2 thoughts on “Instalace Microsoft Office na terminálový server”

  1. Máme tu terminálový server, kde Word a Excel normálně vzdáleně spustit lze. Není to ale std.MS řešení. Je to starší Windows XP Profesional s Office 2000, udělali jsme si z něho terminálový server pomocí koupené aplikace XP unlimited. Pracují tam trvale 2-4 lidi vzdáleně a 1 lokálně, bez problému. Nyní přemýšlím upgradovat Office a trošku se bojím, aby to MS neměli v novějších verzích blokovaný i přes XP unlimited.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *