Jak smazat chybně uložené automaticky nabízené e-mailové adresy v Outlooku?

Situace:

Outlook si ukládá všechny vámi zadávané e-mailové adresy při psaní nové zprávy. Ty pak automaticky nabízí pomocí funkce Auto Complete, když vytváříte novou zprávu (jak ilustruje druhý obrázek).  Malý háček nastává v případě, když omylem zadáte neexistující adresu nebo se prostě o nějaký ten znak upíšete. Outlook uloží i takovou položku. Jak se zbavit takových neplatných automaticky uložených adres?

Řešení pomocí nástroje NK2View:

Utilita NK2View dokáže zobrazit seznam všech uložených e-mailových adres, které má Auto Complete k dispozici a ze kterých následně může doplňovat. Postačí NK2View spustit a ze seznamu odstranit chybné položky pomocí klávesy Delete.

Download: http://www.nirsoft.net/utils/nk2view.zip

Řešení pomocí Outlooku:

Otevřete novou e-mailovou zprávu do pole Komu začněte psát prvních několik znaků chybně uloženého e-mailu. Jakmile se zobrazí okénko s nabídkou automatického doplnění (viz obrázek) stiskněte klávesu Delete. Tím se označená (na obrázku ta spodní) vadná položka vymaže a nebude již kandidátem na automatické doplnění.

Smazání všech položek automatického doplňování Outlooku

Úložištem funkce Auto Complete je soubor “Outlook.nk2” v adresáři “C:\Documents and Settings\<uživatelské jméno>\Data aplikací\Microsoft\Outlook”. Pokud ho smažete, odstraníte tím veškeré automaticky doplňované adresy Outlooku.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

4 thoughts on “Jak smazat chybně uložené automaticky nabízené e-mailové adresy v Outlooku?”

 1. NK2View pro Outlook 2003 funguje skvele. Diky, pomohlo.

  Poznamka: je nutne outlook pred spustenim aplikace vypnout.

 2. Ahoj.
  Mám velký problém s mobilem.
  Má 2 ID a navíc jsem po převodu Nokie k Microsoftu zapoměl všechny registrační údaje a ani mobilní číslo jako variantu Microsoft k přihlášení nepřijímá.
  Dá se nějak na chvilku smazat example účet k mobilu nebo jinak přihlásit a to vše jen s mobilem?Nebo lze dohledat ten mail asi nečistou cestou?Už si fakt nevim rady a nejmíň 2 měsíce hledám řešení na všelijakých Microsoft stránkách.
  Budu vděčnej za jakoukoli radu.
  Ještě dodávám,že mám poškozenou sběrnici na paměťovku,takže mám jen předloňský software a zatim si nemůžu dovolit opravu.
  Dík,Dan.

 3. Super nápověda! Škoda, že to v sobě nemá outlook rovnou integrovaně. Ušetřilo by to hodně problémů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *