Chyba při připojení PC do SBS 2003 prostředí pomocí průvodce

SBS 2003Až se budete stejně jako já jednou divit, pročpak že nejde připojit nový počítač do SBS domény, můžete se setkat se stejnou chybou jako já. Máte-li totiž ve firmě router, na kterém běží DHCP server, pak primární DNS pravděpodobně ukazuje na něj. A to je ten háček. Přidáváte-li klientské PC do tohoto prostředí, musíte nejdříve nastavit klientům IP adresu Small Business Serveru jako primární DNS. Pak spustíte průvodce http://sbs/connectcomputer a všechno proběhne v klidu. Pokud máte DNS nastavené jinak průvodce se zastaví hned na začátku.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

2 thoughts on “Chyba při připojení PC do SBS 2003 prostředí pomocí průvodce”

  1. Ano, je to celkem logické, od toho je to SBS. Jen škoda, že to Microsoft “zanedbává” dokumentaci, resp. základních průvodcích…
    Osobně jsme dost zvědavý na SBS postavený na Longhorn serveru, protože jestli to bude čím dál tím větší “klikačka”, tak jsme za chvíli bez práce :-)

  2. Souhlasím, je to naprosto logické. Jen to člověk musí předem vědět. Tenhle post jsem vypustil do světa i kvůli své občasné skleróze:) Už jednou mě tahle vlastnost SBSky vytrestala, tak jsem si pro přístě napsal tenhle taháček;) Je to jako se vším – stačí si to ošahat, parkrát vyzkoušet, a pak už je to rutinní záležitost. Také jsem celkem zvědav na “rohatou SBSku”. Nechme se překvapit…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *