Jak zakázat Centrum zabezpečení ve Windows XP SP2?

Na každém PC s Windows XP Service Pack 2 běží služba Centrum zabezpečení (Security center). Má na starosti hlídat vaši bezpečnost a to tak, že monitoruje aktuálnost definičních souborů vašeho antivirového software, zda máte zapnutou automatickou aktualizaci systému a zda běží na vašem počítači firewall. Jakmile jednu z podmínek nesplňujete objeví ve v trayi červená ikonka s křížkem a upozorní vás na případný nedostatek. A právě to má na starosti systémová služba Centrum zabezpečení.

Pokud máte vše v pořádku a přesto na vás vyskakují upozornění, pravděpodobně budete hledat návod, jak se jich zbavit – viz o pár řádku níže. Druhým potenciálním kandidátem na vypnutí této služby je případ, kdy z nějakého důvodu vědomě nepoužívate například antivir nebo firewall a nechcete na to být neustále upozorňováni.

Vypnutí Centra zabezpečení

1. Klikněte na Start -> Spustit a do políčka pro text napište “Services.msc”
2. V seznamu služeb najděte “Centrum zabezpečení” (“Security center”)
3. Klikněte na “Centrum zabezpečení” pravým tlačítkem myši a zvolte “Vlastnosti”
4. V položce Typ spouštění (Startup type) zvolte “Disabled”
5. Potvrďte vše pomocí OK a zavřete okno se službami. Po restartu PC se již služba nespustí a zmizí upozornění.

2006-12-05_211730.png

Komponenta není funkčně důležitá, slouží jen pro informování uživatele o potenciálním nebezpečí. Pokud si tedy spolu s ní nevypnete omylem některé další služby, nemůže se nic stát.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

9 thoughts on “Jak zakázat Centrum zabezpečení ve Windows XP SP2?”

 1. Když se otevře Centrum zabezpečení z Ovládacích panelů tak přes položku Změnit způsob, jakým…. se dá vypnout přímo konkretní výstraha, když se vypnou všechny zmizí i ikonka z tray lišty

 2. nejde mi zapnout automatické aktualizace ve windows XP, hlásí mi to centrum zabezpečení se nepodařilo změnit nastavení autom.aktualizace můžete mi prosím poradit jak to odstranit.Děkuji

 3. nejde me zapnout automaticka aktulizace ve windows xp .nejde mi zapnout automatické aktualizace ve windows XP, hlásí mi to centrum zabezpečení se nepodařilo změnit nastavení autom.aktualizace můžete mi prosím poradit jak to odstranit.Děkuji

 4. Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat…. marně to hledám na internetu a nenacházím … dá se tato služba vypnout i přes nějaký příkaz? Našel jsem něco jenom na stopnutí, ale neumím to odstranit.
  Předem moc díky za pomoc :o)

 5. Dobrý den,
  toto je přesně příkaz, který hledáte. Zakáže trvale spouštění Centra zabezpečení. Stačí ho napsat do Příkazového řádku Windows.

  wmic service wscsvc call changestartmode disabled

 6. to je přesně co jsem hledal! otravovalo mě centrum zabezpečení při každém startu pc protože mam eset smart security a ten se později zapina

 7. Dobrý den,
  prosím o radu.
  Po hlášce Výstraha zabezpečení mi nešel otevřít excelovský soubor, ve kterém mám velmi důležitou tabulku, práce 14 dní.
  Dá se tato tabulka znovu obnovit.
  Zálohování jsem v počítači nedělala. Tabulka je na flašce.
  Děkuji za rychlou odpověď
  Irena

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *