Změna listening portu RDP ve Windows XP

Možná budete potřebovat, stejně jako já z nějakého důvodu, upravit číslo portu, na kterém naslouchá služba RDP. Standardní hodnota je 3389. Číslo portu lze libovolně editovat v registru v HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control \ TerminalServer \ WinStations \ RDP-Tcp \ PortNumber. Mě k tomu donutila situace, kdy jsem potřeboval přistupovat z internetu přes router domů přes RDP na dva různé stroje. Používanějšímu jsem nechal výchozí port a druhý poslouchal na portu 3388.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

3 thoughts on “Změna listening portu RDP ve Windows XP”

  1. Toto jsem už mockrát použil, posledně mi však dělal a dělá problém router 3COM, ktery není schopen funkčně nasměrovat daný port pro RDP, evidentně ho nasměruje, ale nevím, zda-li jsou s tímto spojené i další TCP či UDP porty, protože se objeví pouze modré okno jakoby pozadí plochy, ale přihlašovací dialog mi nenajede, následně pak RDC nahlasí chybu. Nesetkal jste se s tím někdy? Řeším totiž reklamaci s 3COMem, ale ti se s tímto prý ještě nesetkali, takže doufám, že to není “vlastnost”…

  2. Na tento problém jsem zatím nenarazil. Těžko říct, čím by to mohlo být. Chodilo vám to skrz jiný router? Nemohla to být chyba počítače? Každopádně dejte vědět, jak jste dopadl s reklamací. Jestli jde o “vlastnost” a vyskytuje se na více modelech 3COMu, tak by to mohlo být celkem zásadní mínus.

  3. Právě, že problém je pouze za tím 3COMem, pokud to připojím hned za router/modem Bluetone, tak to jede v pohodě, stejný problém i s Windows Live Messengerem, ten se nepřihlásí ani za nic. Nechal bych klidně jejich router, ale ten nejde administrovat z mé pozice klienta (pouze poskytovatel inetu) a není wireless, takže tak :(
    Řeším to s jedním panem z 3COMu a zatím se chová solidně, takže snad to dobře dopadne, dám určitě vědět :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *