Vypnutí hibernace ve Vistě

Zjistil jsem, že po hibernaci ve Vistě se můj notebook už neprobere. Z toho důvodu jsem si ji pro jistotu úplně vypnul. Opravdu nerad bych jednou zjistil, že má rozdělaná práce odhibernovala kamsi společně s notebookem. Jistota je jistota;)

Postup je následující:

1) Spusťte Command Prompt s administrátorskými právy. Pomocí pravého tlačítka a příslušné volby.
2) Napište příkaz: powercfg -h off

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

11 thoughts on “Vypnutí hibernace ve Vistě”

 1. Notebook bez hibernace si nedokážu představit, představa zapinání notasu při každé potřebě práce mne děsí. Naštěstí mi ve Vista funguje dobře, ale nějak zapoměli přidat průběh hibernace a probouzení, což taky nechápu…doufám, že to do final release bude doplněno…

 2. Zdar potreboval bych poradit jak zapnout hibernaci neco sem nechte udelal a uz nemam nabidku hibernace:( nevim kde mam najit Command Prompt dik

 3. Command Prompt je v české verzi překládán jako Příkazový řádek a najdete ho v menu Start. Pro zapnutí hibernace zkuste použít příkaz “powercfg -h on”.

 4. Chtel bych se zeptat jestli se nedají uložit data ve stavu hibernace někam jinam než na pevný disc třeba na flash disc?!

 5. Dobrý den,
  provádět hibernaci na jiný disk než disk C: nelze. Na externí USB disk nebo flash disk to také nejde. HDD se ukládáním a mazáním prakticky neničí. Situace je stejná jako když ukládáte a mažete jakýkoliv jiný soubor. Hibernace tedy “neničí” HDD.

 6. zdravím chci se zeptat jak po přechodu do hibernace ho zase “probudit”? Ja dycky místo vipnout kliknu na hibernaci, a uz notas nereaguje (HP Pavilion dv-7 1199ec) prosil bych radu na mail dík moc (djradeon@centurm.cz)

 7. “provádět hibernaci na jiný disk než disk C: ”
  upresnuji na:
  “provádět hibernaci na jiný disk než systemovy (ze ktereho Win bezi) “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *