Publikování z Wordu 2007 do WordPressu

Nová verze Wordu s sebou přináší jednu celkem zajímavou novinku – umožnuje přímo ze svého rozhraní publikovat články do blogu. Mezi preferovanými blogovacími systémy jsou MSN Spaces, Sharepoint, Community server, Blogger a několik málo dalších, mezi nimiž je i WordPress. Jelikož služeb WordPressu využívám pro tento web, hned jsem se pustil do testování. Nastavení je velice intuitivní, snad jen zmíním, že Blog Post URL je třeba napsat v tomto formátu: http://”YourBlogURL”/xmlrpc.php. Vše funguje jak na drátkách. Jediný problém je prozatím s datem a časem vložení příspěvku. Vložíte-li totiž nový příspěvek je mu přiřazeno naprosto nesmyslné datum, což zhoršuje přehlednost na webu a občas nějakou chvíli trvá než ho dohledáte. Shrnuto podtrženo – publikování z Wordu je velmi příjemné a může do jisté míry blogování zpříjemnit. Jediná neduha je ono zmíněné datum, které dokáže pěkně pozlobit. Nechme se překvapit, jak se vše vyřeší až vyjde ostrá verze Office 2007.

Published by

Jiri Brejcha

Jiri is passionate about mobility ranging from Wi-Fi to folding bikes;-) He is a Wi-Fi Technical Solutions Architect at Cisco UK, proud member of the Cisco Live Network Operations Center deployment team, and WLAN Pi development team. If he is not working, he is most likely riding his Brompton bike. All opinions are my own, not Cisco's.

2 thoughts on “Publikování z Wordu 2007 do WordPressu”

  1. Pokud máte na mysli, se po vypublikování příspěvku z Wordu přihlásit přes administrační rozhraní do WordPressu a ručně změnit čas příspěvku, tak je to řešení, ale podle mě trošku neefektivní. Při testování jsem to takto také řešil, ale prozatím jsem zůstal věrný publikování přímo z webového rozhraní WordPressu. Beta verze Wordu mě zatím k blogování nepřesvědčila.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *