Po čase je tu opět několik dalších vybraných otázek a odpovědí z Ask Jirka. Třeba se budou hodit i vám. Zítra 15.2.2010 od 9:00 do 10:00 pokračujeme, takže není nic snadnějšího než zavolat a zeptat se. Budu se snažit vám poskytnout kvalitní odpověď. Veškeré kontakty a bližší informace najdete tady.

 1. Jak spustím z BAT skriptu nějaký program na pozadí? Tedy tak, aby se okno skriptu uzavřelo ihned po zavolání příkazu.       

  Použijte přepínač “/b” příkazu start. Například: start /b notepad

 2. Pořídil jsem si Windows 7 Home Premium, která nepodporují připojení se k tomuto počítači přes Vzdálenou plochu. Existuje nějaká alternativa k integrovanému nástroji Připojení ke vzdálené ploše?      

  Zkuste LogMeIn, které je lepší pro opakovaná připojení nebo Team Viewer, který skvěle poslouží, pokud se potřebujete připojit a někomu vzdáleně jednorázově pomoci.

 3. Někdo mi poslal naskenovaný dokument jako obrázek. Lze jej převést do Wordu jako text?      

  Pokud se nejedná vyloženě o tajný dokument, vyzkoušejte online nástroj http://www.onlineocr.net/, který podporuje rozpoznávání českého textu. Do počítače tedy nemusíte instalovat žádný speciální program.

 4. Kam mohu vyhodit stará CD a DVD?      

  CD/DVD nosiče – směsný odpad
  CD/DVD obaly – plastový obal – kontejner na plasty

 5. Připojil jsem k PC úplně nový pevný disk, ale nevidím ho v Tomto počítači. 

  Disk pravděpodobně neobsahuje žádné diskové oddíly a  není naformátován. Stiskněte tlačítko Start -> Spustit a příkazem diskmgmt.msc spusťte Správce disků. Tam vyberte nově připojený disk, vytvořte na něm nový primární oddíl a naformátujte jej systémem souborů NTFS.

Přečteno 277x, z toho 1x dnes.