Dnes proběhla další ze série přednášek pana Jiřího Hýzlera, MVP ze společnosti OKsystem na téma Security hardening s pořadovým číslem IV.

Řeč byla především o technologii Network Access Protectin (NAP) a nejen o ní. Ta si klade za cíl provádět kontrolu “zdraví” počítačů a na základě předem nastavených pravidel posléze buď stroj vpustí do firemní sítě nebo mu umožní pouze přístup do sítě s omezeným přístupem. Do produkční sítě pak může být puštěn až v okamžiku, kdy splňuje všechny bezpečnostní podmínky definované administrátorem.

Klasickou přednášku pan Hýzler doplnil několika velice názornými demy, zachycujícími jednotlivé konfigurační kroky, potřebné pro nastavení NAP v prostředí Windows Serveru 2008.

Pokud slyšíte o Windows User Group poprvé, pak vám mohu vřele doporučit návštěvu oficiálního webu www.wug.cz. Není nic snažšího, než se zaregistrovat a přijít třeba hned na příští akci. Meetingy probíhají zpravidla ve čtvrtek od 17:30 a jsou otevřeny i vám novým členům. Tématika přednášek i Hands-on-Labů je zaměřena na nasazení, provoz a správu Microsoft Windows prostředí, ale najdou se i další témata. Účast na všech akcích je bezplatná. Velké díky patří všem organizátorům a prezentujícím, kteří této aktivitě věnují část svého volného času.

Na akcích WUG panuje povětšinou velmi přátelské prostředí, a tak určitě zapadnete mezi nás:)

Přečteno 116x, z toho 1x dnes.